Zwycięska passa trwa!

Autor: Marcin Lis | Data: 2016-10-15 10:26:09

Nasza drużyna po tygodniowej pauzie, powróciła na ligowy parkiet. Tym razem na wyjeździe w ramach 6 kolejki, mierzyliśmy się z rezerwami Wisły Płock. Mecz rozgrywany był na trudnym terenie bo w płockiej Orlen Arenie, jednak wygraliśmy pewnie 29:20 i na kilka godzin wróciliśmy na fotel lidera 1 ligi grupy A.

Do meczu przystępowaliśmy w roli faworyta, jednak zdawaliśmy sobie, sprawę, że łatwo nie będzie.  - Bez względu na to z kim gramy i które miejsce zajmujemy w tabeli, do każdego przeciwnika musimy podejść maksymalnie skoncentrowani. Do Płocka chcemy jechać po komplet punktów - zapowiadał przed sobotnim meczem trener Spójni Gdynia Marcin Markuszewski.

Już na początku udało się wypracować bezpieczną przewagę. Po niecałym kwadransie gry na tablicy widniał wynik 11:6 dla Spójni. Bardzo dobrze tego dnia byli dysponowani Kamil Pedryc, Rafał Rychlewski i Robert Kamyszek, który w całym meczu rzucił łącznie, aż 10 bramek. Przed przerwą płocczanie starali się nawiązać walkę, jednak był to tylko chwilowy zryw i po serii 5 bramek z rzędu wygraliśmy pierwszą połowę 10:18

Po zmianie stron podopieczni Marcina Markuszewskiego nie pozostawili wątpliwości, kto jest faworytem tego spotkania i konsekwentnie rzucali kolejne bramki. W pewnym momencie wygrywaliśmy w Płocku różnicą 11 bramek. Później kontrolowaliśmy przebieg spotkania i do końca nie pozostawiliśmy złudzeń kto wygra to spotkanie. Mecz zakończył się wynikiem 29:20 dla Spójni Gdynia. Jednak przed zbyt dużym optymizmem przestrzega trener Markuszewski - Seria pięciu zwycięstw cieszy, ale pamiętajmy, że najtrudniejsze mecze przed nami. Podchodzimy do tego spokojnie.

Nasza drużyna nie schodziła w tym sezonie z boiska pokonana. Z kompletem pięciu zwycięstw zajmujemy drugie miejsce w tabeli i pewnie zmierzamy po upragniony awans.

 


 

GALERIE

Copyright© Spójna Gdynia 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success