Zagraliśmy jak na lidera przystało

Autor: Marcin Lis | Data: 2016-11-21 10:43:11

Zagraliśmy jak na lidera przystało i dopisaliśmy do swojego konta kolejne dwa ważne punkty. Po sobotniej wygranej z Realem Astromal Leszno (27:20) mamy już trzy punkty przewagi nad Warmią i Stalą, które sensacyjnie przegrały swoje mecze.

Do sobotniego meczu z wymagającym przeciwnikiem jakim jest drużyna z Leszna przystępowaliśmy w okrojonym składzie z uwagi na plagę kontuzji. Do dyspozycji trenera Marcina Markuszewskiego było tylko 12 zawodników.

Lepiej w mecz weszli leszczynanie, którzy od razu wyszli na prowadzenie. Drużyna gości szczególnie groźna była w rzutach z drugiej linii jednak nie była w stanie odskoczyć Spójni na więcej niż jedną bramkę przewagi. Sytuacja z prowadzeniem gości utrzymywała się do 21. minuty. Później do głosu doszli nasi zawodnicy, którzy w kluczowym momencie rzucili trzy bramki z rzędu. Drużyna gości nie pozostała bierna i obie ekipy na przerwę schodziły przy stanie 13:12 dla Spójni.

Po przerwie nowe siły wstąpiły w naszych zawodników, którzy mądrze stanęli w obronie i zdecydowanie ułatwiali pracę Marcinowi Zimakowskiemu. W efekcie udało się stworzyć kilkubramkową przewagę. Od 33. do 48. minuty goście rzucili tylko dwie bramki, w tym jedną z karnego. W tym samym czasie podopieczni Marcina Markuszewskiego trafili aż ośmiokrotnie i wyszliśmy na prowadzenie 22:15. Do końca kontrolowaliśmy przebieg spotkania, by ostatecznie zwyciężyć 27:20.

Wykonanie: Sport Success