Wszystko zgodnie z planem

Autor: Marcin Lis | Data: 2016-11-13 17:43:50

We wczorajszym meczu pokonaliśmy na wyjeździe drużynę Polski Cukier Pomezania Malbork 33:26. Drużyna Pomezani dobrze spisuje się w tegorocznych rozgrywkach ligowych, jednak udało nam się pokonać 3. drużynę tabeli bez większych problemów. Było to nasze ósme ligowe zwycięstwo, które pozwoliło nam zachować prowadzenie w tabeli I ligi gr. A.

Trener Marcin Markuszewski apelował przed meczem do swoich zawodników o pełną koncentrację od samego początku. Zawodnicy bardzo dobrze zrealizowali przedmeczowe założenia i już na samym początku spotkania odskoczyli na 3:0 i prowadzenia nie oddali ani na chwilę. Nasi zawodnicy bardzo dobrze spisywali się w grze obronnej, a formę strzelecką błyszczał Robert Kamyszek, który w pierwszej połowie rzucił 5 bramek. Drużyna z Malborka starała się nawiązać walkę, jednak w decydujących momentach zawodziła skuteczność. Nasi zawodnicy w pełni kontrolowali to co dzieję się na parkiecie i na przerwę schodziliśmy z siedmiobramkową zaliczką.

Po zmianie stron nie zamierzaliśmy zwalniać tempa. Konsekwencja w grze obronnej i siedem bramek w przeciągu 9 minut sprawiły, iż na tablicy wyników widniało 20:11. Nasi zawodnicy dyktowali warunki i do samego końca nie dali się zbliżyć gospodarzom. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Spójni 33:26.

Po meczu głos zabrał nasz trener Marcin Markuszewski - Przyznam, że spodziewałem się bardziej wyrównanego meczu. Moi zawodnicy zagrali jednak ten mecz na pełnej koncentracji i mimo kilku pojedynczych błędów, aż chciało się patrzeć na naszą grę w obronie. To zwycięstwo bardzo nas cieszy, bo pewna wygrana z takim rywalem jak Pomezania to powód do zadowolenia. Tym bardziej, że umocniliśmy się na pozycji lidera.

Już za tydzień 19 listopada o godzinie 17.00 przed własną publicznością podejmować będziemy Real Astromal Leszno.

Wykonanie: Sport Success