Udana inauguracja przed własną publicznością!

Autor: Marcin Lis | Data: 2016-09-11 10:22:01

Z uwagi na inauguracyjny mecz, który rozegraliśmy na wyjeździe, w końcu będziemi mieli szansę pierwszy raz w tym sezonie zagrać przed własną publicznością. W drużynie było sporo ruchów kadrowych, dlatego nowi zawodnicy chętnie się zaprezentują i pokażą swoje umejętności Liczmy na pierwsze domowe zwycięstwo. 

W  ramach 2. kolejki grupy A I ligi mężczyzn mierzyliśmy się z drużyną WKS Grunwald Poznań. Do spotkania przystępowaliśmy w roli gospodarze, ale i faworyta. Zgodnie z oczekiwaniami, bez większych problemów pokonaliśmy drużynę z Poznania 30:21.

 Już od samego początku dyktowaliśmy warunki co poskutkowało siedmio bramkową przewagą już po 15 minutach pierwszej połowy. Do takiego obrotu spraw przyczyniła się solidna gra w obronie oraz bardzo dobra dyspozycja bramkarza Spójni, Krzysztofa Lubiewskiego. Później drużyna z Wielkopolski zaczęła odrabiać straty, jednak w pełni kontrolowaliśmy sytuację i nie daliśmy się zbliżyć rywalowi. Bardzo skuteczny tego dnia był Rafał Rychlewski i do przerwy na tablicy wyników widniało 16:9 dla gospodarzy.

Po zmianie stron z większym impetem zaczęli goście i na 20 minut przed końcem meczu doprowadzili do wyniku 19:17. Zachowaliśmy jednak zimną krew i po serii ośmiu bramek z rzędu, na 7 minut przed końcem było już pewne, że nie oddamy zwycięstwa do samego końca. Wygraliśmy 30:21 i jest to Nasze drugie zwycięstwo z rzędu. Po meczu zadowolenia nie krył trener gdynian Marcin Markuszewski oraz sami zawodnicy.

Spójnia pozostaje jednym z czterech niepokonanych drużyn w grupie A. W następnej kolejce zmierzym się na wyjeździe z drużyną MKS Mazur Sierpc.

GALERIE

Copyright© Spójna Gdynia 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success