Strzelali, jak na lidera przystało!

Autor: Marcin Lis | Data: 2016-12-01 11:50:38

Gdynia Arena niewątpliwie służy naszym zawodników. We własnej hali pokonaliśmy Nielbę Wągrowiec aż 43:31 (18:17). To rekordowy wynik w tym sezonie I ligi. Wygrana zapewniła gdynianom pozycję lidera grupy na koniec roku, choć został nam do rozegrania jeszcze środowy mecz z GKS Żukowo.

Jeszcze w  ubiegłym sezonie 2014/15 Nielba Wągrowiec występowała w Superlidze. W obecnym sezonie pierwszoligowym drużyna z Wągrowca umiała sprawić niespodziankę i wygrać z silnym rywalem np. Warmią Traveland Olsztyn. Jeszcze kilka sezonów temu nie dawano namszans z tym przeciwnikiem,  ale obecnie to my przodujemy w I lidze.

Po szczęśliwym remisie w Gorzowie ze Stalą, musieliśmy tym razem sięgnąć po komplet punktów. Mecz z Nielbą miał być podobny  do poprzedniego meczu w hali Gdynia Arena z Warmią Olsztyn, jednak jak się okazało było zdecydowanie łatwiej o zwycięstwo.

Pierwsza połowa była wyrównana, Spójnia umiała odskoczyć rywalom maksymalnie na 3 bramki. Mecz zmienił swoje oblicze w momencie kiedy czołowy zawodnik drużyny z Wągrowca został ukarany czerwoną kartką za nie sportowe zachowanie. Taka sytuacja miała miejsce przed przerwą. Przyjezdni nie zamierzali jednak się poddawać i ułatwiać zadanie Spójni.

Druga część spotkania to zawrotne tempo i częstotliwość zdobytych bramek przez naszych zawodników. Spójnia zdobyła 10 bramek, zaś goście tylko 4. Ten fragment ustawił dalszy przebieg spotkania. W pełni kontrolowaliśmy mecz, który ostatecznie wygraliśmy 43:31

W całym spotkaniu piłka trafiała do siatki aż 74 razy. To rekord sezonu w I lidze. Wygrana umocniła nas na pozycji lidera grupy na koniec roku. Do rozegrania został nam jeszcze środowy mecz z GKS Żukowo.

Wykonanie: Sport Success