Spójnia Gdynia samodzielnym liderem!

Autor: Marcin Lis | Data: 2016-10-02 23:10:00

Zgodnie z oczekiwaniami w niedzielne popołudnie wygraliśmy we własnej hali z drużyną Sokół Browar Kościerzyna 31:22 i z kompletem zwycięstw prowadzimy w ligowej tabeli. Kluczem do sukcesu była dobra gra w obronie. W znakomitej formie tego dnia był bramkarz gospodarzy Marcin Głębocki, który w dużej mierze jest autorem sukcesu.

 

Na samym początku spotkania obie drużyny prezentowały zbliżony poziom i ciężko było wskazać faworyta do zwycięstwa, jednak taka sytuacja nie trwała długo. W szeregi drużyny z Kościerzyny wkradła się nerwowość i problemy z wykańczaniem akcji. Sprawę gościom skomplikował świetnie dysponowany tego dnia bramkarz Marcin Głębocki. Kilka świetnych interwencji, w tym obroniony rzut karny w 13 minucie i wypracowaliśmy sobie bezpieczną sześciobramkową przewagę, którą utrzymaliśmy, aż do przerwy meczu.

Druga połowa meczu to pełna dominacja naszych zawodników. Prezentowaliśmy bardzo mądrą i skuteczną grę w obronie, nie dając zawodnikom z Kościerzyny  zbyt wielu szans na zdobycie bramki. Spójnia grała szybciej i skuteczniej co doskonale oddaje wynik końcowy 31:22.

Były to bardzo dobre zawody podopiecznych Marcina Markuszewskiego i czwarte z rzędu zwycięstwo. Warto dodać, że z kompletem zwycięstw jesteśmy samodzielnym liderem w 1 lidze w grupie A. Oby jak najdłużej. 

W najbliższą sobotę 8 października o godz. 16 w hali przy ul. Kołobrzeskiej 61 w Gdańsku, rozegramy spotkanie derbowe z SMS ZPRP Gdańsk.


 

GALERIE

Copyright© Spójna Gdynia 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success