Nerwowo, ale szczęśliwie w Wieluniu

Autor: Marcin Lis | Data: 2016-09-10 20:02:18

Po odmowie przyznania Spójni "dziekiej karty" do PGNIG Super ligi, jechaliśmy na pierwszy mecz bardzo zmobilizowani. W meczu inaugurującym sezonu 2016/2017 1 ligi piłkarzy ręcznych grupy A. podejmowaliśmy na wyjeździe beniaminka z Wielunia, jednak do meczu podeszlismy z respektem i wolą zwycięstwa. Udało się zwyciężyć 24:20, lecz o mały włos nie skończyło się sensacją.

Zawodnicy po odmownej decyzji przyznania "dzikiej karty" do PGNIG Superligi czuli lekki niedosyt i ogromną chęć zwycięstwa.

Naszym przeciwnikiem był MKS Wieluń, który w debiutanckim meczu na pozimie pierwszej ligi od razu musiał mierzyć się z pretendente do awansu,gdyż mamy ogromne aspirację na grę w PGNIG Superlidze w przyszłym sezonie.

Mecz od początku  był rozgrywany w szybkim tempie. Rozpędzeni gospodarze trafiali raz po raz i w pewnym momencie odskoczyli i prowadzili 6:1. Mecz pózniej trochę się ustabilizował, jednak na przerwe schodziliśmy z dwu bramkową stratą do Wielunian.

Do 50 minuty spotkania na tablicy widniał wynik korzystny dla gospodarzy, jednak w samej końcówce za sprawą duetu Oliferchuk - Ćwiklińsk, którzy na tle innych zawodników zdecydowanie się wyrózniali, zdołali wydrzeć zwycięstwo MKS-owi. Trener drużyny z Wielunia tłumaczył porażkę brakiem doświadczenia swoich zawodników.

Niewątpliwie to bardzo cenne zwycięstwo dla Spójni, która rozpoczęła bój o powrót do elity piłki ręcznej w Polsce.

Wykonanie: Sport Success