Maraton meczy o stawkę!

Autor: Marcin Lis | Data: 2016-11-03 10:25:55

Nie była to dla nas udana podróż do Kościerzyny, jednak można powiedzieć, że odnieśliśmy "zwycięską porażkę". Po pięciobramkowej zaliczce z pierwszego meczu w Gdyni, niekorzystny wynik 27:25, pozwolił nam wygrać dwumecz i awansować do rozgrywek szczebla centralnego Pucharu Polski. Jednak to nie koniec emocji w tym tygodniu, gdyż w sobotę czeka nas zaległy mecz derbowy z SMS Gdańsk.

Nasz zespół na pewno odczuł trudy meczu sobotniego. Fizyczne zmęczenie po meczu z Warmią Traveland Olsztyn, który był rozgrywany w bardzo szybkim tempie, może odrobinę tłumaczyć wynik końcowy rewanżu w Kościerzynie. Mimo wczorajszej porażki wywalczyliśmy awans i będziemy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi drużynami w Polsce.

Trener Marcin Markuszewski krótko podsumował wczorajsze zawody - Wynik mimo awansu jest bardzo niezadawalający. Kiedy zawodnicy byli w połowie skoncentrowani, nie mieli żadnych problemów z prowadzeniem nawet pięcioma bramkami. Jednak momentami koncentracja mocno zawodziła i to przełożyło się na wynik końcowy. W kontekście meczu z zespołem SMS-u nie mamy prawa wyjść na boisko tak jak to miało miejsce wczoraj. Wynik z Sokołem nie miał żadnego znaczenia, ale jesteśmy drużyną młodą i cały czas się uczymy, dlatego na absolutnie każdy mecz musimy wychodzić maksymalnie skoncntrowani.  

Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy zregenerują siły i w pełni zmotywowani i skoncentrowani zagrają w sobotę, gdyż czeka ich kolejne trudne wyzwanie, a dokładniej mecz derbowy z SMS Gdańsk. Mecz  został przełożony na naszą prośbę.

Mecze derbowe, podobnie jak mecze finałowe rządzą się swoimi prawami i zawsze towarzyszy im większa presja. Trzymamy kciuki, żeby podobnie jak tydzień temu udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 16.00 na hali MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej 63

GALERIE

Copyright© Spójna Gdynia 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success