Blisko sensacji z ORLEN Wisłą

Autor: | Data: 2018-03-07 20:30:00

W rozegranym meczu 1/8 finału Pucharu Polski drużyna Piotra Przybeckiego okazała się nieznacznie lepsza.

Początek spotkania to przewaga drużyny przjezdnej, która w 18 minucie meczu prowadziła już nawet 11:5. Jednak nie była to łatwa przeprawa dla Nafciarzy. Nasi zawodnicy zmobilizowali się i zaczeli  odrabiać straty. Do gwizdka kończącego pierwszą połowę udało się różnicę zniwelować do 3 bramek (13:15).

Po zmianie stron licznie przybyli kibice oglądali dobre widowisko. Końcowy wynik spotkania nie był pewny do ostatnich minut. Raz prowadziła nasza ekipa, raz goście. W naszej bramce świetnie spisywał się Marcin Głębocki i dawało to szanse na znakomity rezultat.

W decydującym momencie gry, dla Orlenu Wisły trafili Ghionea i Żabić, a przy stanie 30:32, karnego nie wykorzystał Rafał Rychlewski. Ostatnią bramkę pojedynku rzucił Obradovć i ekipa z Płocka mogła cieszyć się z awansu do 1/4 finału Pucharu Polski.

Nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobre spotkanie, z którego mogą być zadowoleni. Nie udało się co prawda  wygrać ale pokazali, że potrafią powalczyć z dużo wyżej notowanym rywalem. Płockiej drużynie to zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Spójnia Gdynia – ORLEN Wisła Płock 30:33 (13:15)

Spójnia: Głębocki, Zimakowski - Rychlewski 6, Kyrylenko 5, Jamioł 4, K.Pedryc 4, Marszałek 4, Czaja 3, Luberecki 2, Lisiewicz 1, Ćwikliński 1 oraz Brukwicki, Krawczenko.
Karne: 3/5.
Kary: 10 min. (Luberecki 2 min. - cz.k., K.Pedryc, Czaja, Krawczenko, Rychlewski - po 2 min.).

Orlen Wisła: Morawski, Wichary, Borbely - Ghionea 10, T.Gębala 5, Obradović 5, Mihić 5, M.Gębala 3, Tarabochia 2, Źabić 2, Racotea 1 oraz Ivić, De Toledo.